Bies Czad Blues 2015

Tak, tak! W roku 2015 dotarliśmy do X edycji Bieszczadzkich Spotkań Muzycznych BIES CZAD BLUES, aż trudno uwierzyć. Mimo przeciwności, szczególnie natury finansowej, przetrwaliśmy, na chwałę Bieszczadów i dobrej muzyki.

Zaczynaliśmy od ogniska, sceny zbitej własnoręcznie z desek, a teraz Bies Czad Blues stał się alternatywą dla dużych, wielkomiejskich festiwali bluesowych. Otrzymujemy wiele pozytywnych opinii z muzycznych i turystycznych środowisk, na portalach i forach, na stałe wchodząc już do czołówki bieszczadzkich wydarzeń.
Duże zainteresowanie imprezą cieszy nas niezmiernie, utwierdzając w przekonaniu o potrzebie dalszej jej organizacji.

Nasze motto brzmi niezmiennie: Wieczorem blues, rano połoniny! Czyli wieczorami bawimy się i słuchamy dobrej muzyki, a od rana idziemy na szlaki podziwiając piękno najdzikszych gór w Polsce.

Dziękujemy przewspaniałej publiczności, która licznie przybywała i przybywa na naszą imprezę, a szczególnie tym, którzy są niezmiennie z nami od wielu lat. Wszystkim muzykom występującym przez te 10 lat na bieszczadzkiej scenie. Oczywiście sponsorom wspierającym nas finansowo i wszystkim mediom, które piszą o naszej imprezie. Podziękowanie dla wszystkich tych (a jest ich bardzo dużo), którzy nas wspierają w różnych formach przy organizacji tego szalonego przedsięwzięcia. Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy.


Plakat: Zbigniew Malicki /zbymal/

Dziesiąta edycja bieszczadzkich spotkań muzycznych Bies Czad Blues 2015 odbyła się w dniach 6–8 sierpnia. Wszystkie koncerty, jam session i inne imprezy towarzyszące odbyły się, jak to się dzieje w ostatnich latach, na teranie Siedliska Brzeziniak w miejscowości Przysłup.

Jako, że to jubileusz, to program na ten rok postanowiliśmy rozszerzyć. Na scenie wystąpiło aż 8 wykonawców, a całość upiększyliśmy fotografiami ze świata muzycznego, bo podczas trwania imprezy było można obejrzeć wystawy fotografii „Muzycy w obiektywie Krzysztofa Szafrańca” oraz „Bies Czad Blues 2006-2014”.

Na jubileuszowej imprezie wystąpili:
Arek Zawiliński
Bieszczadzka Grupa Bluesowa
Maciej Balcar z zespołem
Cheap Tobacco
Around The Blues
Muzzy Friends Band
The Jan Gałach Band
Limit Blues
Bies Czad Blues 2015 poprowadził, jak to czyni od lat, Andrzej Jerzyk.

Bies Czad Blues 2015 wsparli finansowo:
Urząd Gminy Cisna
Grupa Żywiec
Alimp
Profi
KamBud Paszyn

Partnerzy Bies Czad Bluesa:
Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic
– Grupa Partnerska Bieszczady Wysokie
Bieszczadzka Kolejka Leśna
Polskie Radio Rzeszów
Siedlisko Brzeziniak
Oberża Pod Kudłatym Aniołem
Pegazowa Wola
Bieszczad
Agart
Katofonia

Dziękujemy za nadesłane zdjęcia z tegorocznej edycji Bies Czad Bluesa.
Autorzy: Beata Malicka, Martyna Bobek, Grzegorz Galuba, Peter Holowczak, Arek (Pyrka z Poznania, Brat B.), Krzysztof Szafraniec, Artur Izdebski.
GALERIE FOTO: LINK

Dziękujemy wszystkim portalom internetowym, które głosiły światu, że dobra muzyka będzie w Bieszczadach.

Bies Czad Blues 2015 uważamy za zakończony i zapraszamy serdecznie na kolejną edycję.

BĄDŹCIE Z NAMI, A DOTRWAMY DO XX EDYCJI. Dziękujemy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.