Bies Czad Blues 2007

Druga edycja Bies Czad  Bluesa odbyła się w dniach 19 – 22 lipca 2007 roku.

Przed: Bies Czad Blues – spotkania bluesowe ludzi, którzy lubią grać i słuchać bluesa. Zebranie w jednym miejscu indywidualności muzycznych, a zarazem grona przyjaciół, zaowocowało powstaniem imprezy muzycznej o niepowtarzalnym charakterze. Konsekwencją ubiegłorocznej edycji było muzyczne szaleństwo Aśki Pilarskiej z chłopakami z zespołu „Na drodze…” Arkiem Zawilińskim, Przemo Chołodym, Grześkiem Zawilińskim wspomaganymi przez rodzinę Ziobrów – Romka i Maxa.
Minął prawie rok od pierwszej imprezy, a Aśka Pilarska po serii koncertów zdobywa coraz większe uznanie w bluesowym świecie. W ankiecie BLUES TOP za rok 2006 miesięcznika „Twój Blues”, w kategorii wokalistka roku, Aśka została sklasyfikowana na pozycji trzeciej. W ciągu tego roku nagrała z chłopakami z zespołu „Na drodze…” płytę.
Po pierwszym Bies Czad Bluesie Przemo Chołody rozpoczął swoje występy w zespole „Stare Dobre Małżeństwo”.
Kolorytu imprezie dodawały występy Pawła Małolepszego z zespołem „Tutejsi”, którego niespożyte siły pozwoliły utrzymać 24 godzinny ciąg muzyczny w Ośrodku Cień PRL-u.
Ale wszyscy spotkamy się ponownie 19 – 22 lipca 2007 w ośrodku Cień PRL-u, w małej miejscowości Dołżycy nieopodal Cisnej. Może w przyszłości – stolicy bieszczadzkiego bluesa.
Bies Czad Blues ma być spotkaniem indywidualności muzycznych i dlatego w tym roku zobaczymy i usłyszymy: Aśkę Pilarską, Rafała Nosala, Romana Ziobro, Pawła Małolepszego, Arka Zawilińskiego, Przemka Chołody, Grześka Zawilińskiego, Pawła Szymańskiego, Marka Kobusa (Pegaz), Maksa Ziobro, zespół „The Dollars Brothers Band” z Gorlic (wolna scena).

bies_czad_blues_2007_baner

Bies Czad Blues 2007 – Program :
Czwartek 19.07.2007 – Ośrodek Cień PRL-u w Dołżycy k/Cisnej
Godz. 22:00 Jam session
Piątek 20.07.2007 – Bar Siekierezada w Cisnej
Godz. 21:00 Blues akustyczny
Sobota 21.07.2007 – Ośrodek Cień PRL-u Dołżycy k/Cisnej
Godz. 21:00 Koncert główny
Niedziela 22.07.2007 – Ośrodek Cień PRL-u Dołżycy k/Cisnej
Godz. 16:00 rekonstrukcja bitwy Wermaht – Armia Czerwona
Godz. 21:00 Wolna scena
Przez cały okres Bies Czad Bluesa, po wszystkich koncertach, jam session w ośrodku Cień PRL-u do białego rana, a może i dłużej.
Organizatorzy: Ośrodek Cień PRL-u Dołżyca k/Cisnej, Bar Siekierezada w Cisnej, GCKiE w Cisnej.

Po: Tegoroczna, druga już edycja Bies Czad Bluesa przyciągnęła do Dołżycy (Cień PRL-u) wielu nowych muzyków. Pomimo, że nie dopisali Paweł Małolepszy (sprawy rodzinne) i Rafał Nosal (sprawy służbowe), na scenach Bies Czad Bluesa zobaczyliśmy i usłyszeliśmy (występujących w 2006): Asię Pilarską, Romka Ziobro, Arka Zawilińskiego, Marka Kobusa (Pegaz), Grześka Zawilińskiego, Przemka Chołodego (Przemo), Grześka Grądalskiego, Maxa Ziobro oraz wiele nowych twarzy: Arka Osenkowskiego (saksofon), Pawła Szymańskiego (gitara, harmonijka, śpiew), Radka Zawilińskiego (gitara basowa), zespół „The Dollars Brothers Band” z Gorlic. Można dyskutować na temat, który z wieczorów był bardziej udany. Każdy z nich miał swoją specyfikę i charakter. Mnie osobiście, poza koncertem głównym oczywiście, najbardziej podobał się niedzielny wieczór, a w szczególności jam session w wykonaniu “weteranów” i młodzieży z Gorlic, kiedy na scenie “rywalizowały” ze sobą dwa saksofony, dwie gitary basowe i dwie harmonijki. Wielki urok i nastrojową atmosferę miał piątkowy koncert Pawła Szymańskiego w Siekierezadzie, a dokładniej przed nią. Koncert główny, w świetle palących się sztucznych ogni , rozpoczęty tradycyjnie przez Max Band  podkręcił atmosferę, która potem systematycznie wzrastała. Punktem kulminacyjnym był ostatni utwór Asi Pilarskiej ze wzmocnionym zespołem Na Drodze, zaśpiewany w rytmie wybuchających sztucznych ogni  i oczywiście gromkich braw publiczności.

Tekst: Marek „Pers” Kocurek
Obsługa fotograficzna i filmowa Bies Czad Bluesa 2007: Andrzej Machoń

35mmfilm

Foto Andrzej Machoń:

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.