Andrzej Jerzyk – Bies Czad Blues 2017

Andrzej Jerzyk od lat jest z nami i w tym roku również będzie. Nie tylko w roli prowadzącego Bies Czad Bluesa, ale również  wokalisty na wieczornych jam session i ulubieńca pięknych pań. Witaj Andrzeju na bieszczadzkim pokładzie!

andrzej_jerzyk_foto-adam.w1Andrzej Jerzyk

– żona: Anna
– syn: Mateusz
– zawód: nigdy nie wiedziałem i nie wiem
– pomieszkuje: Ostrów Wielkopolski
– ulubiony wykonawca: The Allman Brothers Band
– ulubiony film: Ziemia Obiecana
– ulubiona potrawa: śledzie w Zalewie Zegrzyńskim.
– zainteresowania: przemycanie włosów na łysą polanę 🙂

Andrzej od 1992 roku prowadzi autorską audycję Okolice Bluesa w Radiu Centrum Kalisz (106,4 FM – każdy poniedziałek po godz. 23.00), w której dzielnie go wspiera Marek Hajdukiewicz. Jest również współtwórcą internetowego forum Okolice Bluesa, które jest jednym z najpopularniejszych tego typu w polskiej sieci.

Od lat niezastąpiony, jako prowadzący na wielu festiwalach i koncertach, a także często zapraszany, jako członek jury wielu konkursów muzycznych w naszym kraju.

Począwszy od roku 2000 poprowadził wraz z red. Andrzejem Matysikiem (Twój Blues) cykl programów (było ponad 50 odcinków) „Podróże śladami bluesa” dla Telewizji Proart w Ostrowie Wielkopolskim i sieci telewizji kablowych. Prowadził również swój własny program autorski „Jędrusiowe bluesowanie”.

Liderował, jako wokalista w zespole Blues Forever (Blues na zawsze), który powstał pod koniec lat osiemdziesiątych w Ostrowie Wielkopolskim. Dodamy, że w pierwszym składzie zespołu na gitarze basowej grał Roman Ziobro (Stare Dobre Małżeństwo). Będzie on również gościć na tegorocznym, jubileuszowym Bies Czad Bluesie, bo to jeden z pomysłodawców naszej bieszczadzkiej imprezy.

W tym roku Andrzej Jerzyk, fascynat i wielki propagator bluesa, podczas festiwalu Las, Woda & Blues został uhonorowany własną gwiazdą na rynku w miejscowości Sława, odciskając swą szlachetną dłoń. Aleja Gwiazd Polskiego Bluesa w Sławie, jako pierwsza w Polsce, powstała w 2008 roku z inicjatywy Jacka Łapińskiego. W alei swoje gwiazdy mają, między innymi.: Tadeusz Nalepa, Ryszard „Skiba” Skibiński, Jarosław Wodziński, Adam Kulisz i nie kto inny, jak Andrzej Jerzyk.

Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem, zakręconym na punkcie muzyki, jak mało kto. Przybywajcie!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.