Pierwsza autorska EP-ka na dobry początek przed wydaniem solowej płyty – mówi Aleksandra Siemieniuk o swoich utworach. Pięć melancholijnych opowieści o kondycji współczesnego świata. Jest to wydawnictwo nieoficjalne, nagrane minimalistycznymi metodami i zmiksowane własnoręcznie.
Utwory:
1.Winter
2.Little Room
3.Dead/Alive
4.The Night
5.Sonic Step
Przytoczymy tu wpis ze strony Gitarzystki.pl:
Aleksandra Siemieniuk gra na gitarze dobro, akustycznej, elektrycznej i barytonowej w zespole Magdy Piskorczyk oraz solo.
Autorka solowego, instrumentalnego mini-albumu ”World Looks Bad” złożonego wyłącznie z kompozycji autorskich. W swojej grze wykorzystuje m.in. techniki fingerpicking i slide. Jest autorką publikacji poświęconych afroamerykańskim stylom muzycznym.
Na stałe współpracuje z Magdą Piskorczyk, z którą regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Wraz z jej zespołem była gościem wielu międzynarodowych festiwali, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, Bułgarii, Czechach, na Węgrzech, Słowacji czy we Francji. Wcześniej współtworzyła trio Blue Sounds oraz żeński duet Proud Mary czerpiący z afroamerykańskiego folkloru przełomu lat 20-tych i 30.
W 2002 roku, w ramach otrzymanego stypendium, uczestniczyła w International Guitar Seminars w Nowym Jorku. Techniki gitary akustycznej i slide doskonaliła pod okiem mistrzów: Boba Brozmana, Woody Manna oraz Johna Cephasa. Muzyczne fascynacje skłoniły ją do napisania pracy magisterskiej z socjologii kultury, poświęconej ewolucji, znaczeniu i wykorzystaniu dźwięku w czarnej muzyce. Jej obszerne fragmenty zostały opublikowane w kwartalniku ”Muzyka” Instytutu Sztuki PAN.
Porusza się w różnych klimatach muzycznych – od grania stricte akustycznego, poprzez alternatywę, etno oraz różne odmiany współczesnej muzyki elektronicznej. Fascynuje się instrumentami o orientalnym rodowodzie takimi jak oud czy saz. Współpracuje z twórcami i performerami muzyki elektronicznej, a także ze studiem animacji ”Crunch Dog” Leszka Nowickiego. W muzycznej materii ceni sobie autentyczność, lubi improwizację oraz zespołowe tworzenie muzyki na żywo. Stara się nie brać udziału w przypadkowych projektach, gra wyłącznie muzykę, która daje jej swobodę twórczą i artystyczną satysfakcję.
Na stronie internetowej Radia Derf można przeczytać obszerny wywiad z Aleksandrą Siemieniuk.
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany nabyciem płyty, proszę zwrócić się bezpośrednio do Oli: info@siemieniuk.net.