30 lat wymówek – Bies Czad Blues 2023

Mamy dla Was niespodziankę. Czwartek rozpoczniemy w tym roku trochę inaczej.
Przed koncertem Konrada Słoki z Chango i gośćmi (później jam sesssion), zapraszamy Was w bieszczadzko-śląską podróż z Michałem “Gierem” Giercuszkiewiczem. Film “30 lat wymówek” idealnie wpisuje się w nasz festiwal – są w nim bieszczadzkie plenery, blues i przede wszystkim CZŁOWIEK.
Po seansie zapraszamy na spotkanie i rozmowę z reżyserem filmu Armandem Urbaniakiem. Dziękujemy poducentowi filmu, firmie Inbornmedia za udostępnienie filmu.

Michał “Gier” Giercuszkiewicz, były perkusista zespołu Dżem, mieszkał na tratwie w Bieszczadach.

„30 lat wymówek”, to filmowa ballada o człowieku, który wiele lat temu obiecał coś światu i przede wszystkim samemu sobie, jednak z powodu przeróżnych wątpliwości jej nie wypełnił. Dziełem życia perkusisty Michała “Giera” Giercuszkiewicza ma być autorska płyta, o której myśli i marzy od 30 lat. Bieszczadzką suitę pod tytułem „Wolność” zamierza nagrać tam gdzie mieszka, w swoim domu na wodzie. Przejmujący dokument o herosie pełnym słabości, którego obserwujemy w kolejnej, być może ostatniej już próbie spełnienia się jako twórcy.

Rysiek Riedel z Dżemu, bracia Skrzek i śląskie środowisko bluesowe, a w kontrze cisza i muzyka bieszczadzkiej przyrody.

Każdy z nas przeżył swoje 30 lat wymówek – Armand Urbaniak.

Armand Urbaniak
Urodził się 2.09.1970 roku w Zgorzelcu. Dzieciństwo spędził w ówczesnej Czechosłowacji, a dorastał we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Telewizyjno-Filmowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracy z ruchomym obrazem uczył go Krzysztof Ptak i Ryszard Lenczewski, a fotografii Bogdan Dziworski oraz Tadeusz Rolke.
Od roku 1992 mieszka i pracuje w Warszawie.
W jego codziennej pracy z obrazem mieści się fotografia, filmy dokumentalne oraz realizacja światła.

Filmy dokumentalne: Królowa Ciszy, HBO,2014 ; Pieśń buntu, NInA, TVP2, Tabla Fim, 2012 ; Filiżanka, Tabla Film/Opus Film, 2012 ; Ikizama, Ayahuasca Project, 2008.

Producent – Inbornmedia
Firma założona w 2005 roku, zajmująca się produkcją telewizyjną i filmów dokumentalnych, która obecnie dostarcza ponad 100 godzin treści rocznie dla takich nadawców, jak min. TVP, Polsat, TVN, TV Puls, Canal+, TLC.
Inbornmedia tworzy różnorodny kontent, nie tylko dla czołowych stacji w Polsce, ale także dla nadawców zagranicznych, takich jak BBC, Discovery czy Viasat.

Wizją Inbornmedia jest dostarczanie wartościowych treści, które odkrywają nowe prawdy o ludzkim doświadczeniu, kwestionują stereotypy i zachęcają odbiorców do refleksji na poważne tematy i poszerzania horyzontów rozumienia.

Seriale i pełnometrażowe filmy dokumentalne Inbornmedia docierają do szerokiego grona odbiorców poprzez różnorodne tematy, w tym historię, muzykę, podróże i psychologię. Szczegolną wartość i nacisk kładziemy na fllmy i programy, które poruszają tematy historyczne, patriotyzm, ekologię i w nowoczesny sposób promują Polskę na świecie.

Więcej informacji: inbornmedia.com

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.