Bies Czad Blues 2017, to nie tylko koncerty plenerowe i wieczorami jam session, ale także imprezy towarzyszące.
O prezentacji instrumentów pasterskich Karpat Wschodnich już pisaliśmy w osobnym poście – LINK.
O wszystkich warsztatach informacje uzyskacie pod tym numerem telefonu: 505 318 588.
Na tegorocznych Bieszczadzkich Spotkaniach Muzycznych zapraszamy wszystkich, tych dużych, jak i tych małych, na warsztaty muzyczne.
W piątek, 4 sierpnia (godz. 16:00), warsztaty gitarowe poprowadzi muzyk, którego nie musimy przedstawiać stałym bywalcom Bies Czad Bluesa. Bardzo często mogliście go zobaczyć i posłuchać w Bieszczadach. Tak, to Arek Zawiliński.
Arek Zawiliński – bluesman, kowboj, poeta drogi – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu.
Laureat wielu festiwali, między innymi: FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej, itd. Współpracował m.in. z zespołami Stare Dobre Małżeństwo, Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, BGB, oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem.
Twórca formacji Na Drodze.
Arek: Facebook ; www
W sobotę, 5 sierpnia, o godzinie 12:00, zapraszamy wszystkie dzieci przebywające w Bieszczadach na warsztaty muzyczne pod tytułem “Muzyka z recyklingu”, które poprowadzi urocza Kamila Szymańska.
Będą to warsztaty, podczas których najmłodsi festiwalowicze wykonają samodzielnie instrumenty z materiałów recyklingowych i spróbują zagrać na nich bluesa!
Pamiętajcie, że muzyka doskonale wpływa na rozwój każdego dziecka, zarówno w sferze fizycznej, psychicznej, intelektualnej i moralnej. Rozwija kreatywność, jest inspiracją do aktywności, wspomaga uspołecznienie dzieci. Dźwięki, w tym muzyka, które towarzyszą nam od urodzenia służą intensywnemu kształceniu uwagi, rozwijaniu pamięci i sprawności operacji myślowych.
Biorąc to wszystko pod uwagę zabierzcie swoje dzieciaki na Bies Czad Bluesa, aby mogły realizować swoje spontaniczne działania.
Kamila: Facebook
Tego samego dnia (sobota, godz. 16:00) odbędą się warsztaty bębniarskie, które poprowadzi Ernest “Gulek” Drelich, muzyk i twórca instrumentów.
Mieszka w Bieszczadach, a dokładniej w Cisnej. Tam znajduje się jego warsztat. Zajmuje się tworzeniem instrumentów etnicznych z uwielbieniem wszelkich lamelofonów – kalimby, zanzy, imbiry… Z jego rąk wychodzą także instrumenty takie jak didgeridoo, tank drum, kije deszczowe oraz czuryngi. Mówi o tym “Warsztat Nietypowy” i asygnuje go swoim pseudonimem. Jego pracownia ciągle się rozwija, więc rodzajów instrumentów też przybywa. Oczywiście większość można u niego kupić lub zamówić. Jest również multiinstrumentalistą. Gra na congach, bongosach, djembe, darabuce, gitarze, drumli oraz wszystkich tych, które sam stworzy. Czynnie występujący na scenie. Gra w takich zespołach jak Angela Gaber Trio, Matragona i Topinambur. Z wykształcenia nauczyciel muzyki.
Ernest: Facebook ; www