Żelazna u Andrzeja Jerzyka (audycje)

7 i 14 stycznia 2013 roku  Andrzej Jerzyk  w swojej autorskiej audycji “Okolice Bluesa” (Radio Centrum Kalisz) przedstawił swoim słuchaczom płytę “Żelazna” formacji Na Drodze, pod dowództwem Arka Zawilińskiego.


Zelazna_cdW pierwszej audycji można było posłuchać kilku utworów z tejże płyty, ale Andrzej obiecał słuchaczom, że za tydzień w jego studiu, pojawią się sprawcy tego krążka i słowa dotrzymał.
Można było posłuchać na żywo utworów z płyty “Żelazna” i wywiadu z muzykami, którzy ją nagrali. Oto oni: Arkadiusz Zawiliński – głos, git. rezofoniczna, git. akustyczna, banjo, teksty, muzyka, Maciek „Kura” Kurowski (harmonijki), Roman Ziobro (kontrabas, skrzypce). Zabrakło w studio Grzegorza Zawilińskiego (perkusja, tara).

na_drodze_zelazna

Dziękujemy Andrzejowi Jerzykowi, że docenił dokonania i kolejną płytę Arka Zawilińskiego, a zarazem dziękujemy za pozwolenie umieszczenia materiału na tej stronie. Tym bardziej, że zależało nam na tym, bo Arek Zawiliński i Roman Ziobro byli, między innymi, “ojcami chrzestnymi” Bies Czad Bluesa.

Więcej o płycie i możliwości zakupu: TU.

Tych, którzy z jakichś przyczyn, nie mogli być w tym czasie przy radioodbiornikach, zapraszamy do pobierania i słuchania.

7 stycznia 2013 r. – Na Drodze – Okolice Bluesa

14 stycznia 2013 r.- Na Drodze – Okolice Bluesa

na_drodze_okolice_bluesa_2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.