Strzegomskie Zaduszki Bluesowe 2020

Czwarta edycja Strzegomskich Zaduszek Bluesowych odbędzie się 24 października o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury, znów poczujemy bluesa! Wystąpią dwa strzegomskie zespoły PePe i ŚLAD. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

Nocna Zmiana Bluesa – polski zespół bluesowy pochodzący z Torunia, założony przez Sławomira Wierzcholskiego w 1982 roku. W swoim dorobku zespół posiada 15 płyt. Swoimi występami otwierał koncerty m.in. B.B. Kinga i zespołu Blues Brothers.
Sławek Wierzcholski – z wykształcenia prawnik, wokalista, harmonijkarz, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów. Tajniki bluesa i gry na harmonijce poznawał w trakcie rocznego pobytu w USA, m.in. w klubach muzycznych Chicago i jako wolny słuchacz na wydziale jazzu na Indiana University w Bloomington. W roku 1982 założył grupę Nocna Zmiana Bluesa, z którą koncertuje do dziś.
Od roku 1992 zajął się dodatkowo dziennikarstwem, jego artykuły ukazywały się m.in. w Jazz Forum, Jazzimagazine, Expresie Wieczornym i wielu innych pismach. Przez 12 lat był prezenterem Radiowej Trójki, gdzie prowadził zrealizował ponad 1500 (!) autorskich audycji poświęconych bluesowi.
Obecnie prowadzi autorską audycje “Korzenie i owoce” na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Jest laureatem nagrody Teleekspresu, nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrody im. Majki Jurkowskiej Programu 3 Polskiego Radia, honorowym obywatelem miasta i gminy Leśna oraz Rawy Mazowieckiej.
W ankiecie “Blues Top 2015” został uznany najlepszym polskim harmonijkarzem.

ŚLAD – pojawił się na scenie w 2017 roku i od tamtej pory zagrał rekordową, wśród lokalnych wykonawców, ilość koncertów, zdobywając także kilka nagród – ostatnio podczas Pikniku Country w Mrągowie. Zespół założyli bracia Andrzej i Rafał Oryńczak, do których po pewnym czasie dołączył Marcin Rut (bas) i Wiktor Wasylik (perkusja). Wpadające w ucho własne kompozycje łączą elementy country, bluesa i rocka dzięki czemu znajdują uznanie wśród różnorodnej publiczności.

PePe – Lato 2020 roku. Po ośmiu latach znowu razem. W czerwcu spróbowaliśmy i poszło. Klasyka rocka i bluesa w naszych aranżach to melodyjny rock n roll. Robimy to co lubimy , przy tym dobrze się bawiąc. Pięciu ludzi, pięć charakterów i jeden cel. Zagrać tak , żeby wszyscy się dobrze bawili. Rafał Sitarek -wokal, harmonijka ustna , Marcin Oboza – gitara , Zbigniew Kucała – gitara , Sobiesław Kwiatkowski – bas , Mariusz Kułynycz – perkusja.

Źródło i bilety: biletyna.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.