Slow Ride u Andrzeja Jerzyka

Wczoraj przedstawiliśmy debiutancki album grupy Slow Ride pod tytułem “Blues za twoim oknem”/link/. Myślimy, że dopełnieniem materiału będzie audycja w Okolicach Bluesa Andrzeja Jerzyka (Radio Centrum Kalisz), gdzie była premiera płyty, z której zespół zagrał parę utworów.

Jeszcze parę słów o zespole Slow Ride:
-Leszek Jakubczak – gitara
-Tomek Pfeiffer – gitara
-Robert Tyc – wokal

Slow_Ride_FB-fotoZespół Slow Ride powstał pod koniec 2003 roku z inicjatywy Leszka Jakubczaka, który miał pomysł na stworzenie akustycznego blues-rockowego projektu. Do współpracy zaprosił Tomka Pfeiffera, z którym wielokrotnie współpracował w różnych amatorskich zespołach i z którym dzieli podobne inspiracje i upodobania muzyczne. Do składu zaprosili Roberta Tyca – wokalistę, z którym Leszek gra także w zespole Crossroads. Na samym początku nagrali kilka utworów z repertuaru swoich idoli, ale bardzo szybko okazało się, że ten skład to „strzał w dziesiątkę” i zaczęli pracować nad własnym repertuarem.
Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów, które są znakomicie przyjmowane przez publiczność zarówno bluesową, jak i nie słuchającej tego gatunku na co dzień. Występowali na takich imprezach jak: Warsaw Blues Night, Wieczór Bluesa Akustycznego, Leszno Czuje Bluesa czy na własnym cyklu koncertów w Hard Rock Cafe.
Slow Ride wygrał Konkurs Interpretacji Muzyki Jimi Hendrixa we Włocławku w 2004 roku – konkurencja była bardzo silna, a w jury zasiadali uznani muzycy: Marek Raduli, Jerzy Styczyński, Adam Palma i Piotr Nowicki. Robert Tyc otrzymał także nagrodę dla najlepszego wokalisty.
W latach 2008-2010 zespół zawiesił działalność koncertową w związku z innymi zobowiązaniami członków zespołu, którą wznowił w 2011 roku. W 2012 zespół planuje wydanie debiutanckiej płyty.
Zespół był zapraszany i prezentowany w audycjach Sławka Wierzcholskiego w radiu Dla Ciebie oraz w audycjach Sławka Turkowskiego w Radiu Jazz  oraz w telewizji TVN w programie Dzień Dobry TVN.

Nagranie audycji Andrzeja Jerzyka “Okolice Bluesa”

Strona www: http://www.slowride.pl
Facebook: http://www.facebook.com/zespol.slowride
YouTube: http://www.youtube.com/user/zespolslowride

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.