SBB Jazz nad Odrą 1975

PRZEDSPRZEDAŻ PŁYTY SBB ! ZAMÓW ALBUM DO 5 CZERWCA, A TWOJE NAZWISKO ZNAJDZIE SIĘ W KSIĄŻECZCE PŁYTY. PROMOCJA – PRZEDSPRZEDAŻ CD „JAZZ NAD ODRĄ 1975”.

Najpierw było pudełko podpisane „Jazz nad Odrą”, które leżało na strychu Józefa Skrzeka. Szpula w środku zawierała jednak zupełnie inne nagrania, a poszukiwania właściwej taśmy nie dały żadnego rezultatu. Podobnie bezowocne były próby wytropienia materiału w archiwach Polskiego Radia. Po kilku latach poszukiwań udało się wreszcie odnaleźć ten zaginiony materiał.

Na płycie:
-niepublikowany wcześniej występ legendy polskiego rocka.
-drapieżne brzmienie, przesterowane gitary i progresywne formy.
-kompletny zapis koncertu – 72 minuty muzyki.
-remastering 24-bit z oryginalnych taśm.
-niepublikowane zdjęcia Tomasza Sikory w książeczce.

GAD_logo1. Organizatorem promocji jest firma GAD Records Michał Wilczyński.
2. W ramach promocji organizator zobowiązuje się zamieścić w książeczce płyty „Jazz nad Odrą 1975” zespołu SBB nazwiska osób, które zamówią i opłacą album do dnia 5 czerwca 2013 roku.
3. Za jeden zakupiony egzemplarz przysługuje jedno wskazane nazwisko w książeczce.
4. Promocji nie obejmują zamówienia złożone z opcją wysyłki „płatność przy odbiorze”. Podstawą zamieszczenia nazwiska jest opłacenie ceny albumu i kosztów wysyłki do 5 czerwca.
5. Przewidywana premiera płyty to 22 czerwca. Organizator promocji dołoży wszelakich starań, by kupujący album w promocji otrzymali ją przed tym terminem.
6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian niniejszego regulaminu i zakończenia promocji przed czasem.

Udowadniali, że w Polsce może istnieć progresywny zespół na światowym poziomie. Jako pierwsi Polacy pojechali na festiwal Roskilde. W kraju potrafili grać nawet cztery koncerty dziennie w jednej sali, a i tak brakowało biletów dla wszystkich chętnych. W latach 70. SBB było rockową potęgą. Dzięki niepublikowanemu wcześniej koncertowi z 1975 roku można się przekonać, że legenda broni się także po latach.

Występ SBB na festiwalu „Jazz nad Odrą” w marcu 1975 roku był jedną z pierwszych prezentacji nowego, premierowego programu koncertowego, ogrywanego z powodzeniem przez kolejne dwanaście miesięcy. W formie jednej, długiej suity muzycy prezentowali m.in. fragmenty swojej drugiej (jeszcze nie wydanej) i trzeciej (jeszcze nie nagranej) płyty, w tym swój największy przebój: „Z których krwi krew moja”. Z biegiem lat muzyka zespołu traciła agresywny, rockowy pazur, a niekończące się dialogi przesterowanej gitary i basu ustępowały miejsca coraz liczniejszym syntezatorom. W 1975 roku grupa osiągnęła idealną równowagę między tymi dwoma światami, przeplatając ogniste improwizacje z starannie przemyślanymi kompozycjami.

Zachowany w idealnym stanie materiał zremasterowano z oryginalnych, radiowych taśm. W książeczce znalazły się niepublikowane zdjęcia Tomasza Sikory, nadwornego fotografa SBB w latach 70. oraz krótki tekst na temat działalności zespołu w 1975 roku.

Premiera: 22.06.2013 – KUP CD /30 zł/

sbb_sikora_3Tracklista:
01. Pamięć w kamień wrasta
02. Fos
03. Szalony Grześ
04. Bass
05. Ku pamięci
06. Drums
07. Wolność z nami (I)
08. Z których krwi krew moja
09. Piano
10. Toczy się koło historii
11. Wolność z nami (II)

Skład:
Józef Skrzek – śpiew, gitara basowa, harmonijka ustna, fortepian, syntezator (Davolisint)
Apostolis Antymos – gitara
Jerzy Piotrowski – perkusja

Nagrano
1975.03.23, Wrocław, Hala Ludowa

GAD CD 008
© 1975 Polskie Radio
© 2013 GAD Records

Źródło: GAD Records

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.