Happy Guitar Festival 2021

11.09.2021 r., godz. 18:00 ; Happy Guitar Festival – Skrzyżowanie gitar ; Teatr Letni w Ciechocinku.

Happy Guitar Festiwal jest częścią festiwalu Happy Jazz Ciechocinek, który jest organizowany od 2015 roku. Pragnęliśmy w ten sposób zaprezentować pogodne oblicze muzyki jazzowej i blues – rockowej. Pragnęliśmy wciągnąć publiczność do wspólnej zabawy, nie tylko biernego słuchania muzyki, ale także do rozrywki czynnej. Festiwal Happy Guitar niesie optymizm, daje radość życia, wprowadza w pozytywny nastrój , łączy ludzi a przede wszystkim łączy różne style muzyczne. Od 2019 roku impreza przyjęła formę festiwalu gitarowego pod nazwą Happy Guitar Fest. W trakcie dotychczasowych edycji wystąpiła polska czołówka wirtuozów gitary, w tym: Apostolis Anthimos (SBB, Grupa Niemen, Pat Metheny, Tomasz Stańsko), Andrzej Wodzyński (Easy Rider), Jacek Gazda (Easy Rider, Grupa Niemen), Andrzej Rusek (wybitny basista, członek wielu formacji muzycznych), Krzysztof Toczko (Partyzant), Przemysław Gronkowski (Skołowani). Imprez odbędzie się w Teatrze Letnim w Ciechocinku (widownia dla około 350 osób), planowany jest również przekaz internetowy w takcie bezpośredniej relacji. (zakładamy, iż relacje oglądnie około 3000 osób). Do tegorocznej edycji festiwalu udało się nam zaprosić wybitnych wykonawców:

APOSTOLIS ANTHIMOS QUARTET – lider zespołu Apostolis Anthimos pochodzi z rodziny greckich imigrantów. Jego rodzice zamieszkali w Katowicach. Uczył się grać na banjo, a potem na gitarze 7-strunowej. Zadebiutował w 1971 roku jako gitarzysta zespołu SBB. Już jako 17-latek, jako muzyk Grupy Niemen, wystąpił w 1972 roku na festiwalu Jazz and Rock Now otwierającym Igrzyska Olimpijskie w Monachium, grając obok takich znakomitości jak Charles Mingus oraz John McLaughlin i The Mahavishnu Orchestra. Współpracował jako gitarzysta m.in. z Dżemem oraz z trębaczem jazzowym Tomaszem Stańką.

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA – to czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Każdy z nich jest cząstką historii polskiej i śląskiej muzyki. Jan Leszek Winder (gitara), Mirosław Rzepa (gitary), Michał Kielak (harmonijka – najlepszy harmonijkarz 2020 r.), Krzysztof Głuch (instrumenty klawiszowe).Ciekawym uzupełnieniem brzmienia zespołu będzie Agnieszka Łapka (wokalistka).

OPEN BLUES, który zadebiutował na polskiej scenie bluesowej w 2010 r., jednak ich historia zaczęła się już dwa lata wcześniej w Toruniu. W skład wchodzi pięciu muzyków związanych z Nocną Zmianą Bluesa, Ireną Jarocką, Banaszak & the Best, Justyną Steczkowską, Sławkiem Uniatowskim, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, zespołem Strusie 4, Side Effect , czy grupą Tortilla. “To, co ich łączy, to przede wszystkim pasja. Grają własne utwory, standardy bluesowe, rythm’n’bluesowe, rock’n’rollowe, aż po funky, jumpa, czy hity rockowe.

SKOŁOWANI – najbliższa ich pragnieniom jest muzyka blues – rockowa, rzucili się więc w jej główny nurt, a że prawie cały rock oparty jest na bluesie, więc i u nich od początku słychać było raz smutek, a raz dwunastotaktową energię. Mają w Ciechocinku swoje szczególne miejsce, ośrodek „Sajgon” działający w ramach Stowarzyszenie Centrum Niezależnego Życia. Gościem zespołu będzie nietuzinkowy polski gitarzysta Krzysztof Toczko „Partyzant”.

Wszystkie obiekty festiwalowe przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Festiwal będzie imprezą otwartą dla wszystkich, dla każdego, kto interesuje się sztuką przez duże i małe „s”, dla każdego, kto chce poznać świat wyobraźni i wrażliwości drugiego człowieka. Zakładanym celem głównym projektu jest wzbogacenie życia kulturalnego regionu o wartościowe wydarzenia artystyczne i kulturalne. Ułatwienie mieszkańcom oraz gościom Uzdrowiska Ciechocinek dostępu do dóbr kultury, promocja i upowszechnianie kultury i sztuki. Naszym zamiarem jest również rozwijanie oferty edukacji artystycznej i kulturalnej skierowanej do różnych grup wiekowych i społecznych.

Źródło: www.ciechocinek.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.