Festiwal Krzysztofa Klenczona – konkurs

26 czerwca 2015 roku startuje III edycja Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku. Tymczasem już od 14 stycznia młode zespoły i wykonawcy z Polski i z zagranicy mogą wysyłać swoje zgłoszenia do udziału w konkursie festiwalowym. Impreza daje młodym, rozpoczynającym dopiero karierę zespołom i wokalistom szansę na zaprezentowanie się szerszej publiczności.

Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona odbędzie się w dniach 26, 27, 28 czerwca w mieście urodzin artysty. W ramach festiwalu odbędą się warsztaty muzyczne, projekcie filmowe, wystawa fotografii, a na dwóch festiwalowych scenach wystąpią gwiazdy polskiej sceny.

Festiwal im. Krzysztofa Klenczona – KONKURS:
Regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.pultuskfestiwal.pl w zakładce „O festiwalu”. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest dostarczenie organizatorom do 30 kwietnia minimum dwóch utworów (w formacie mp3 lub na płycie CD), w tym jednego z repertuaru Krzysztofa Klenczona. Na zwycięzców czekają (oprócz występu podczas wieczornego koncertu galowego) m.in nagrody pieniężne.

klenczon_festiwal_pultusk_konkurs_2015Organizatorami Festiwalu są: Miasto Pułtusk i Stowarzyszenie Wspólnota Polska.
Patronat honorowy nad festiwalem objęła Alicja Klenczon.
Partnerami festiwalu są: Kongres Polonii Amerykańskiej, Stowarzyszenie „Christopher” im. Krzysztofa Klenczona, Stowarzyszenie Polski Rock‘n’roll im. Krzysztofa Klenczona, Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku oraz Akademia Humanistyczna im. A. Gieysztora.

Krzysztof Klenczon to kompozytor, wokalista i gitarzysta uważany za jednego z najwybitniejszych polskich artystów muzyki rozrywkowej. Nazywany „polskim Johnem Lennonem”, w trakcie swej kariery skomponował kilkaset piosenek i wylansował kilkadziesiąt przebojów, w tym największe hity Czerwonych Gitar i Trzech Koron: „Kwiaty we włosach”, „Matura”, „Historia jednej znajomości”, „Biały krzyż” „Port”, „10 w skali Beauforta”, „Jesień idzie przez park”, „Wróćmy nad jeziora”, „Nie przejdziemy do historii” i wiele innych. Zmarł 7 kwietnia 1981 r. w Chicago.

Pułtusk jest miastem, które w związku z postacią Klenczona ma podwójną symbolikę. To tutaj zaczęła się jego życiowa podróż, której kolejnym przystankiem były Mazury. Tędy też biegnie szlak wodny prowadzący żeglarzy w kierunku Krainy Wielkich Jezior – tak ukochanych przez artystę. Odwiedzając Pułtusk i uczestnicząc w festiwalu, oprócz doznań muzycznych, będzie można pospacerować po najdłuższym rynku w Europie − mijając po drodze kamienicę, w której stacjonował niegdyś Napoleon, czy miejsce gdzie mieszkał autor „Wspomnień niebieskiego mundurka” – Wiktor Gomulicki. Z urokliwego portu nad Narwią rozpościera się widok na piękną Puszczę Białą.

klenczon_festiwal_pultusk_2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.