Cheap Tobacco w lipcu i sierpniu

Nominowani do nagrody Fryderyk 2019 (album Szum). Zespół został zaproszony na CANADIAN MUSIC WEEK 2019 (największe wydarzenie muzyczne w Kanadzie!), zagra także na SZIGET Festival 2019 (Węgry ponad 600 tyś publiczności). Magazyn „Teraz Rock” umiejscowił ich na pierwszym miejscu w kategorii Nadzieja Roku. Wokalistka dostała nominację do „Wokalistki Rocku Antyradia” oraz została wybrana Najlepszą wokalistką bluesową 2018. Koncert premierowy miał miejsce w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Pierwszy singiel „Nieidealni” dostał się na Listę Przebojów Trójki oraz był na 4 miejscu LP Antyradia.
„Trzeba przyznać, że wyszła z tego całkiem interesująca muzyczna mikstura – coś, co można określić jako polską odpowiedź na twórczość Blues Pills czy The Black Keys.”

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która trzykrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Grupa zagrała już ponad pół tysiąca koncertów w kraju i zagranicą, zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności. Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie. Grupa śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania nastał czas na nową twarz CHEAP TOBACCO.

Inni o CHEAP TOBACCO:

„CHEAP TOBACCO to zespół, który stworzył własny, atrakcyjny język muzyczny, którym porozumiewają się z młodymi i starszymi odbiorcami. Choć młodzi, tworzą dojrzale i świadomie.Grają materiał w pełni autorski. Od kilku lat ich muzyka regularnie gości w autorskich audycjach Trójki. Słuchacze moich audycji często pytają o ich nowe nagrania” – Jan Chojnacki (Trójka – Polskie Radio).

„Proszę ich zobaczyć, bo płyta jest naprawdę świetna i świetnie się jej słucha, a na koncertach to wygląda jeszcze lepiej” – Piotr Baron (Radiowa Trójka).

Członkowie zespołu:
Natalia Kwiatkowska- wokal
Robert ” Kapa” Kapkowski- gitara
Michał Bigulak – bas
Bartek Kołodziejski – perkusja

Nadchodzące koncerty Cheap Tobacco:

12.07 – Gdańsk / Stary Maneż
13.07 – Szczecin / Nadbrzeże Piastowskie/ Dni Odry
14.07 – Słupsk / @Antrakt Antrakt Kawiarnia Artystyczna – koncert wyprzedany!
15.07 – Bobolin / Gospoda Obora
16.07 – Ustka / plaża
17.07 – Dolina Charlotty Resort & Spa / support przed zespołem Foreigner
25.07 – Warszawa / Bulwary Dzielnica Wisła
27.07 – Jaworki / Muzyczna Owczarnia
02.08 – Biesczad Blues
03.08 – Bies Czad Blues / Karczma Brzeziniak – Bieszczady
04.08 – Dołżyca / Hipisówka
08.08 – Sziget Festival 2019 (Węgry)
09.08 – Bratysława / Múzeum obchodu Bratislava / Museum of trade Bratislava (Słowacja)
10.08 – Wiedeń -event
21.08 – Jaworki – event
23.08 – TBA
24.08 – Piaski / Blues nad Obrą

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.