4 Acoustic w Radiu Kielce

23 stycznia 2016 r. zespół 4 Acoustic wystąpił w audycji Pawła Solarza Made in Kielce (Radio Kielce).

856643_482085765190114_902114496_oW audycji o debiutanckiej płycie zespołu i oczywiście muzyka. Należy się małe wyjaśnienie, bo nazwa zespołu wskazuje, że na płycie usłyszymy czterech muzyków. Jednak jest ich pięciu, a ten piąty, to znakomity gitarzysta Piotr Restecki. Jak do tego doszło dowiecie się z audycji.
Muzyków nie przedstawiamy indywidualnie, bo znacie ich z zespołu Limit, który mieliśmy przyjemność gościć na Bies Czad Bluesie 2015.  Parę słów poświęcimy Piotrowi.

Piotr_Restecki_f_www

Piotr Restecki (Restek) – gitarzysta i kompozytor. Grę na gitarze rozpoczął jako samouk. Edukację kontynuował w Studium Gitary Klasycznej w klasie Jerzego Pikora. Pobierał lekcje mistrzowskie u najlepszych pedagogów: Marco Tamayo (Kuba),
Pavel Steidl (Czechy), Tomas Pering (Niemcy) i inni. Laureat wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Występował na scenie z wieloma artystami z kraju i zagranicy, m.in. z: Tommy’m Emmanuelem, Prestonem Reedem, Andrzejem Piasecznym, Krzysztofem K.A.S.Ą. Kasowskim, braćmi Cugowskimi.
Od lat koncertuje, prowadzi warsztaty (Summer Guitar Festival Krzyżowa czy Przystanek Woodstock). Nagrywa dla radia i telewizji. Szerszej publicznoœci dał się poznać jako finalista pierwszej edycji programu Must Be The Music, a także jako goœćć programu Kuba Wojewódzki Show. Współpracuje z zespołami jazzowymi, country, bluesowymi i rockowymi.
Jest to muzyk zakochany w fingerstyle’u. W kompozycjach i aranżacjach słychać wpływ Tommy’ego Emmanuela, Cheta Atkinsa, Merle Trawisa, choć nie stroni od muzyki Steve Vaia, Johna Scofielda, Milesa Davisa.
Kompozytorski talent Piotra i energia sceniczna, połączone z poczuciem humoru tworzą oryginalny spektakl muzyczny jednego aktora, który spotyka się z dużym uznaniem i entuzjazmem publicznoœci.

Na płycie wystąpili:
– Paweł Wawrzeńczyk – wokal
– Piotr Restecki – gitara akustyczna
– Jarosław Telka – bas
– Arkadiusz Rogalski – harmonijka
– Cezary Niemiec – saksofon

Dodamy, że Kielce ROCKują TOUR zaprasza 5 lutego 2016 roku na koncert zespołów Hard Times i 4 Acoustic – więcej szczegółów.

Posłuchajcie audycji, zapraszamy:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.