Koldfusion

Pod nazwą KOLDFUSION pojawił się projekt muzyczny stworzony przez Aleksendrę Siemieniuk i Panodę.

ALEKSANDRA SIEMIENIUK (dobro, electric, acoustic and baritone guitar)
PANODA (electric piano, hammond organ, synths, samplers, scratching, virtual instruments)

Tak określają swój projekt:
“KOLDFUSION” czyli fuzja – połączenie stylistyk takich jak trip-hop, drum and bass, rock, soul, funk, acid-jazz, down tempo, blues, chill-out, ambient, breakbeat, hip-hop, house z brzmieniami gitarowymi.

Początkowo były to dwie różne płyty, “World Looks Bad Remixes” Aleksandry Siemieniuk, czyli EP-ka, która została zremixowana przez Panodę, oraz jego solowego projektu “Easy Grooving” w którym Ola pojawiła się w wielu utworach gościnnie.
W trakcie jednoczesnego powstawania obu tych płyt narodziła się idea, zebrania wszystkich wspólnych utworów na jednym krążku.
Gdy remixy z gitarowego World Looks Bad i utwory funk’owo – trip-hop’owego Easy Grooving znalazły się w jednym projekcie, zniknęły ograniczenia i założenia odnośnie stylistyki, które określały te dwa projekty.
Jedynym założeniem i wspólną cechą stała się fuzja.

panoda_laboratorium
Od tego momentu projekt błyskawicznie wzbogacił się o masę nowych traków, a żaden z nich nie mieści się w granicach tylko jednego gatunku muzycznego.
Taka sama sytuacja dotyczy również technik przy pomocy których powstaje muzyka.
Żywe instrumenty, wirtualne instrumenty, sampling i komputerowe programowanie w każdym utworze występują wspólnie i na równym poziomie.
Takie zabiegi jak bluesowa ballada w metrum 4/6, grana na akustycznej gitarze dobro, trafiająca do mocnego ale jednocześnie “chill’ującego” remixu w stylistyce drum and bass, w przypadku tego albumu nie jest eksperymentem, lecz rutyną.
Nie tylko Blues i Drum and Bass, ale też Trip-Hop, Soul, Funk, Acid-Jazz, Down Tempo, Chill-Out, Ambient, Break Beat, Hip-Hop i House wchodzą w skład tej mieszanki.
Przez swoją różnorodność, często dopasowywane do siebie jak gdyby “na siłę”, stąd właśnie tytuł KOLDFUSION.
W tej chwili płyta zawiera 20 utworów, które są na etapie ostatnich poprawek.
Kwestie mix-masteringu i wydawnictwa wyklarują się w ciągu najbliższych dni.
Okładka również jest już prawie gotowa, a zajmuje się nią Martyna Paluchiewicz.
Wsparcie od strony video, zaoferował Marek Lubacz.
Gościnie pojawili się:
Maciej Kleszczewski (flet), Agnieszka Rarok (skrzypce), Kuba Herdzik (bas), Krzysztof Grabowski (pianio elektryczne), Mr Jinx (sampling).
Sprawcami skreczy jest Dj Bulb ze swoim turntablistycznym składem Kolokos Crew, a głosu użyczyła Magda Piskorczyk.
Więcej szczegółów w ciągu najbliższych tygodni.

aleksandra_siemieniuk_fbALEKSANDRA SIEMIENIUK – gra na gitarze dobro, akustycznej, elektrycznej i barytonowej. Autorka solowego, instrumentalnego mini-albumu “World Looks Bad”. Od 2005 r. współpracuje z Magdą Piskorczyk, z którą regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Wraz z jej zespołem była gościem wielu międzynarodowych festiwali, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, Bułgarii, na Tajwanie, Węgrzech czy we Francji.

W 2002 r. w ramach otrzymanego stypendium uczestniczyła w INTERNATIONAL GUITAR SEMINARS w Nowym Jorku. Techniki gitary akustycznej i slide doskonaliła pod okiem mistrzów: Boba Brozmana, Woody Manna oraz Johna Cephasa.
Muzyczne fascynacje skłoniły ją do napisania pracy magisterskiej z socjologii kultury, poświęconej ewolucji, znaczeniu i wykorzystaniu dźwięku w czarnej muzyce.

W muzycznej materii ceni sobie autentyczność, lubi improwizację oraz zespołowe tworzenie muzyki na żywo. Stara się nie brać udziału w przypadkowych projektach, gra wyłącznie muzykę, która daje jej swobodę twórczą i artystyczną satysfakcję.

Porusza się w różnych klimatach muzycznych – od grania stricte akustycznego, poprzez alternatywę, rock, różne odmiany współczesnej muzyki elektronicznej. Fascynuje się instrumentami o orientalnym rodowodzie takimi jak oud i saz oraz folklorem w mniej lub bardziej przetworzonej postaci m.in. tradycyjną muzyką afrykańską, arabską czy turecką. Szczególnym upodobaniem darzy gatunki zakorzenione w tradycji afro-amerykańskiej – funk, soul, hip-hop, gospel czy country blues. Wpływy te wykorzystuje w swojej grze oraz w komponowaniu i aranżowaniu własnych utworów.

PANODA – (dawniej “Oda”, czyli Szymon Spolski), to pochodzący z Kołobrzegu producent, dj i instrumentalista.panoda_labiratotium_fb
Pod koniec lat 90tych zaczynał jako turntablista, mc i producent w hip-hopie, break beacie i pokrewnych gatunkach. Pozostał w tym klimacie, robiąc podkłady i koncertując jako dj z zaprzyjaźnionymi, lokalnymi składami (Zakład Zieleni, Efa Corps, Piąte piętro, Sfera 78-100…) do 2003r.
Przez kilka kolejnych lat ewoluował grając na żywo (perkusja, bas, trąbka, klawisze, instrumenty etniczne…) w instrumentalnych zespołach o różnych stylistykach – rock, funk, jazz, trip hop, muzyka etniczna i innych bliżej nieokreślonych gatunkach. W 2010r wrócił do tworzenia w domowym studio, by zawrzeć doświadczenia, zdobyte we wcześniejszych latach, w solowych projektach.

Pierwszym oficjalnie wydanym albumem artysty miał być “Easy Grooving”.
Przy tworzeniu tej płyty w dużym stopniu gościnnie udzielała się Aleksandra Siemieniuk, a w tym samym czasie Panoda pracował również nad remixami jej gitarowej EP’ki World Looks Bad.
To wpłynęło na zmianę planów.
Wszystkie wspólne utwory tego duetu trafiły do nowego, jednego projektu – Koldfusion.

Źródło: Koldfusion

koldfusion_www-fb

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.