Earl Thomas – trasa koncertowa /PL-CZ-D/

Za sprawą Agencji Koncertowo-Wydawniczej Delta w październiku wystąpi w Polsce amerykański artysta Earl Thomas.

Choć studiował śpiew klasyczny, i od wielu lat para się komponowaniem dla gwiazd tak wielkich, jak Etta James, Solomon Burke, Screamin’ Jay Hawkins, czy Tom Jones, jego największym atutem są bezsprzecznie sceniczna charyzma i głos: mocny jak dzwon, miejscami okraszony charakterystyczną chrypką, chwytający za serce, po prostu niepowtarzalny! Jak skrzyżowanie Ike’a Turnera z Sealem.

Earl ma koncie występy na najbardziej prestiżowych festiwalach świata – w tym na Montreux Jazz – oraz dwanaście albumów. Jego utwory były wykorzystywane w wielu filmach i serialach telewizyjnych (m.in. „Ostry dyżur”). Nic dziwnego, że nazywają go „the Blues Ambassador”.

Urodził się w muzycznej rodzinie w Tennessee, w której każdy na czymś grał lub śpiewał: mama interesowała się gospel, tata – bluesem. W ten sposób poznał klasykę tych dwóch gatunków: artystów takich, jak Muddy Waters, Otis Redding, Mahalia Jackson, Aretha Franklin, Tina Turner, Gladys Knight, i wszyscy wykonawcy wiązani z wytwórnią Stax. Na własną rękę odkrył, i dorzucił do tego „miksu” twórców wczesnego rocka, jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Rod Stewart, oraz zespoły The Rolling Stones, The Beatles, czy Led Zeppelin. Twierdzi, że to nie on wybrał muzykę, ale ona jego: „pisarz musi pisać, malarz musi malować, a ja muszę śpiewać!

Terminarz koncertów:

20.10 Gorzów Wlkp. Bogusław Dziekański – Jazz Club Pod Filarami
21.10 Ústí nad Labem (CZ), Mezinarodni Jazz & Blues Festival
22.10 Ostrava (CZ) Klub Parník,Ostrava
23.10 Chorzów MDK Batory
24.10 Warszawa PROM Kultury Saska Kępa
25.10 Elbląg Mjazzga
26.10 Gdynia Blues Club Gdynia
27.10 Szczecin Free Blues Club
28.10 Hamburg (D) Hamburg Blues Night

Źródło: Agencja Koncertowo-Wydawnicza Delta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.